» Anasayfa / » Çankırı İl Divan Toplantısı Yapıldı

Çankırı İl Divan Toplantısı Yapıldı

ÇANKIRI ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

DEMİR: “İSLAM,SADECE FERDİ İBADETLERDEN İBARET DEĞİL”

Anadolu Gençlik Derneği Çankırı Şubesi, “Kasım Ayı İl Divan Toplantısı” AGD Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Aydın Demir’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Divan toplantısı; “Kur’an-ı Kerim” tilavetinin okunmasının ardından Çankırı Şube Başkanı Muhammet Sivridağ’ın konuşmasıyla başladı.

Dünyanın en büyük sivil toplum teşkilatlarından olan Anadolu Gençlik Derneğinin “İslam Coğrafyası” nda “İslami Hassasiyetler”e sahip çıkmaya çalıştığını ve İslami değerlerden hiçbir şekilde taviz vermediğini söyleyerek konuşmasına başlayan Sivridağ: “ Güçlü bir teşkilatın Çankırı Şubesi olarak; İlimizde Üniversite, Ortaöğretim, Çalışan Gençlik ve Hanım Kollarına yönelik faaliyetlerimiz devam etmektedir. Toplum olarak, tarihi ve olup bitenleri doğru okuduğumuzda yeryüzünde değişmez tek gündemin hak ile batılının mücadelesi olduğu görülecektir. Rabbimizin bizden bu noktada istediği, hakkın yanında olmak, onurumuzla şahsiyetimizle dik durmak ve Allahın davası uğrundan da “Cihat” etmektir. Bu amaçla Çankırı Şubesi olarak ilçelerimizle ve komisyonlarımızla uyumlu bir şekilde çalışarak “Yarenler Diyarı” nda, “Milli Görüş” anlayışına uygun nesillerin yetişmesi için çalışmaktayız.”dedi ve konuşmasını Ahzab Süresinin 10,11,12 ve 13. ayetlerini okuyarak, tamamladı.

İslamın sadece ferdi ibadetlerden ibaret olmadığını, toplumsal ibadetlerinde olduğunu, bundan dolayıdır ki; Peygamber (S.A.V) efendimizin sahabesinin bize en güzel örnek teşkil ettiğini söyleyen Abdullah Aydın Demir: “Sahabe efendilerimiz Mekke’den, Medine’den kalkıp dünyanın dört bir tarafına İslam’ı tebliğ etmek için dağıldılar. Ulaştıkları beldelerde günümüz değimiyle İslamın şubelerini hayata geçirerek toplumsal faaliyetleri başlattılar..Bu sistemi kendisine model olarak gören Milli Görüş camiası, bu uğurda her türlü çalışmayı yapmaya devam ediyor.Çankırı’da bu şubelerden birisidir” dedi.

Divan toplantısı, toplantıya katılan komisyon başkanları ve üyelerinin aylık çalışmalar ve faaliyetler hakkında hazırladıkları raporları kürsüye gelerek hazuruna sunmasının ardından son buldu.

Fotoğraf albümü için tıklayınız

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış